Claude

Personalia
Naam: Claude Croes
Adres: Driesknoklaan 108
8540 Deerlijk
Telefoon: 056/72.35.04
E-mail: claude.croes@telenet.be
Website: www.claudecroes.be
Geboortedatum: 3 januari 1974 – enige zoon van Stephaan Croes (°24 mei 1942) en Jenny Tiers (°21 juni 1943)
Kleuteronderwijs:
Lager onderwijs:
Middelbare studies:
Vrije Basisschool Molenhoek
Gemeenteschool Deerlijk
Heilig Hartcollege Waregem gedurende zes jaar
Opleiding: Maatschappelijk Assistent
afgestudeerd in 1995 aan de Sociale Hogeschool IPSOC te Kortrijk
Burgerlijke stand: Samenwonend met Justine Vanryckeghem – Papa van Stiene (°03/02/04) en Raphaëlle (°09/03/14)
Actief in verschillende verenigingen
  • Penningmeester CD&V Deerlijk
  • Bestuurslid Provinciaal bestuur CD&V
  • Bestuurslid Landelijke Gilde Deerlijk
  • Animator Landelijke Gilden Gewest Waregem
  • Bestuurslid Onderlinge Brandverzekering St.-Donatius
  • Bestuurslid Feestcomité Molenhoek Deerlijk
  • Deken Sint Elooi: december 2011 – december 2012
  • Bestuurslid van de Sint-Elooisgilde Deerlijk
  • Lid van de Gezinsbond, Davidsfonds, Ziekenzorg, KVG, supportersclub Stijn Devolder
  • Bloedgever bij Rode Kruis
  • Gewezen groepsleider KLJ Deerlijk: actief geweest als vendelier, toneelspeler en kampleider
  • Gewezen KLJ-bestuurslid – gewest Waregem
Beroep
  • Burgemeester van Deerlijk sedert 2 januari 2004 (legde de eed af als burgemeester één dag voor zijn dertigste verjaardag)
  • Provincieraadslid sedert 1 december 2006
  • Werd voor het eerst verkozen op 20-jarige leeftijd (gemeenteraadsverkiezingen oktober 1994)
  • Gemeenteraadslid sedert 5 januari 1995 (twee dagen na zijn 21ste verjaardag) – het jongste gemeenteraadslid ooit in de Deerlijkse geschiedenis
  • De jongste burgemeester ooit in de Deerlijkse geschiedenis
  • Was gedurende drie jaar de jongste burgemeester van Vlaanderen
  • Was gedurende negen jaar de jongste burgemeester van de provincie West-Vlaanderen
  • Gewezen medewerker op het privékabinet van Minister Stefaan De Clerck: februari 2009 – december 2011 (periode dat Stefaan De Clerck minister was in de federale regering)
  • Gewezen parlementair medewerker CD&V – Vlaams Parlement
  • Projectopvolger bij Brouwerij St. Bernardus te Watou (1 dag/week)
Actief als bestuurder
  • Voorzitter van de gemeenteraad in Deerlijk
  • Voorzitter van de prezonale raad FLUVIA (brandweer Zuid-West-Vlaanderen)
  • Voorzitter van de Raad van Bestuur Toerisme Leiestreek
  • Voorzitter van het provinciaal comité rattenbestrijding Zuid-West-Vlaanderen
  • Lid van de Raad van Bestuur van Westtoer
  • Lid van de Raad van Bestuur van Gaselwest
  • Lid van de Raad van Bestuur van INAGRO te Beitem (onderzoek en advies in land- en tuinbouw)
  • Bestuurslid van de Conferentie van Burgemeesters Zuid-West-Vlaanderen
  • Bestuurslid van Woonwijs – beheerscomité
  • Bestuurslid van het politiecollege zone Gavers
  • Voorzitter van het schoolbestuur van de gemeentelijke scholen in Deerlijk
  • Bestuurslid van de scholengemeenschap Deerlijk – Anzegem – Kortrijk
  • Lid van de schoolraad van de Provinciale Tuinbouwschool te Kortrijk
  • Lid van de Algemene Vergadering West-Vlaams Opleidingscentrum voor Brandweer-, Reddings- en Ambulancediensten (WOBRA)
  • Vertegenwoordiger in verschillende Algemene Vergaderingen als vertegenwoordiger van de gemeente Deerlijk of provincie West-Vlaanderen